خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

استعفای مدیرعامل توشیبا

  استعفای مدیرعامل توشیبا 

  در اخبار ذکر شد که

  مدیر عامل توشیبا به خاطر مبالغه در مورد سود شرکت استعفا کرد

  (لینک+). هیسائو تاناکا و معاونش نورویی ساساکی سه‌شنبه در پی انتشار گزارش مبنی بر دست داشتن مدیران ارشد در دستکاری صورتحساب‌های مالی شرکت که گویا سال‌ها در جریان بوده است، از سمت خود کناره‌گیری کردند.
  آنچه که در خصوص این خبر بیشتر مطرح شد ، بحث احساس مسئولیت مدیر یا مدیرانی در خصوص رفتار غیرصادقانه خود بوده است. این موضوع در رسانه ها بسیار پررنگ انعکاس یافت.
  اما فارغ از خودِ این بحثِ استعفا ، سوالی که مطرح هست  - و در رسانه ها بدان پرداخته نشد- اینکه آیا واقعا شرکت های ژاپنی "مثل توشیبا" که این چند ساله تا حدودی به حاشیه رفته اند ، و در دنیای صنعت و تکنولوژی از صاحب نامی ، به گمنامی ، یا کم نامی کشیده شده اند ، هنوز این چنین سودهای حیرت آوری دارند ؟ ارقام بسیار درشت و قابل توجه است. و سوال دوم اینکه آیا این دست شرکت ها می توانند برگردند به دوران اوجی که در آن قرار داشته اند ؟ 
  در خبر مذکور ، عدد ذکر شده در خصوص گردش مالی سال گذشته ی توشیبا ، معادل بودجه یکسال چند وزارتخانه در کشور بزرگی مثل ایران است
  دویست هزار کارمند ، چهارصد و بیست شرکت وابسته در خارج از ژاپن ، شصت و سه میلیار دلار فروش خالص ...اینها ارقامی حیرت آور و نجومی هست برای تجارت و تولید ثروت در "یک شرکت". شرکتی که الان دیگر چندان مطرح نیست . 
  به رغم بحران مالی و رکود تجارت خارجی در ژاپن ، اما ظاهرا زیرساخت های قوی ، هنوز باعث سودآوری در عرصه ی کسب و کار برای صنایع این کشور است.
  اطلاعات ما از بنگاه های بزرگ اقتصادی-صنعتی ژاپن بسیار ناچیز و در سطح است و چه خوب بود که امکان کارهای تحقیقاتی در این حوزه مهم فراهم می گشت.
   

  *گزارش دیگری در خصوص خبر و تحلیل از وضعیت شرکت توشیبا : لینک+
   

  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : شرکت ,خصوص ,توشیبا ,ژاپن ,مالی ,مطرح ,
  استعفای مدیرعامل توشیبا

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر